• Ana Sayfa
  • keyboard_arrow_right Genel
  • keyboard_arrow_right Filozofun Yolu Yayına Başlıyor

Genel

Filozofun Yolu Yayına Başlıyor

Bilal A. Ocak 13, 2017 116


Background
share close

Herkese Merhaba,

Ben Bilal. Podcast benim için her zaman muazzam bir bilgi kaynağı oldu. İlgilendiğim her alana dair Türkçe veya İngilizce bir içeriğe ulaşmak, o konuda uzun süreli yayınlar takip etmek bana tahmin edeceğimden daha fazla değer kattı. En son ilgilendiğim, ilgilenmek istediğim alan olan Felsefe konusuna gelince ise gerek Türkçe, gerekse de İngilizce podcast yayını bulmak pek mümkün olmadığı gibi bulduklarım da istediğim şekilde değillerdi.

Aradan birkaç sene geçtikten sonra profesyonel bir felsefe eğitimini almaya karar verdim ve üniversite sınavlarına girdim. Şu an Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Felsefe Bölümü öğrencisiyim. Eğitime başladıktan kısa bir süre sonra daha önce arayıp da bulamadığım felsefe konulu podcasti kendimin yapıp yapamayacağını düşündüm ve bu işe girişmeye karar verdim.

Hazırlayacağım program kendi gördüğüm lisans eğitimine paralel ilerleyecek ve bir dönem geriden geleceğim. Benimle bu yolcuğa katılan sınıf arkadaşım Canay ile beraber ilerlerken sizin de bize eşlik etmenizi çok isterim. Henüz ekibimiz tamamlanmış veya değil, emin değilim ama aksilik çıkmazsa böyle devam edeceğiz.

Kendi eğitimimin kayıtlarını tutmak, kendi gelişimime de katkı sağlayacağını düşündüğüm bu programı herkes takip edebilir. Felsefeyi merak edip nereden başlayacağını bilmeyenler, felsefeye giriş kitabı okuyup daha sonrasını getiremeyenler, felsefe öğrencileri, akademinin her kademesinden felsefe öğrenmeye ihtiyaç duyanlar bizi takip edebilirler. Web sitemizde haftalık yayınlanan programlarla beraber notlar ve içerikler de paylaşacağım için gerekli referans ve notlara sahip olup takip edebileceksiniz.

Şimdilik sözü fazla uzatmıyorum, ilk tanıtım kaydımızı bekleyin!

Etiketler:.

Rate it

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Bir Yorum Yazın

Mail adresiniz burada gösterilmeyecektir. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.